WordPress Pokec Pardubice

#3 Pokec 26. 1. 2023

S malým zpožděním, ale přece! :-) Přinášíme přehled z poslední lednové akce, tak si pojďme připomenout, jak probíhala.

Tentokrát se nás, vzhledem k počtu 5 přihlášených, sešlo překvapivě krásných 9 účastníků. Svých pár věrných fanoušků pardubický pokec již má, o tom jsme se mohli přesvědčit již na minulé akci. Přesto stále platí, že méně účastníků znamená uvolněnější a příjemnější atmosféru, která se celou akcí nesla. Kdo o ni přišel, tak materiály z přednášek nalezne na naší spešl stránce.

Program akce

Oproti předchozím pokecům byly přednášky pouze 2, avšak přednášející dostali na svůj talk mnohem více prostoru. Zdá se, že se nový koncept osvědčil, a tak jej nejspíš zachováme i pro nadcházející akce.

Míša Vranková

I tak se ukázalo, že by vymezený čas na přednášku o přístupnosti nestačil. Ve svém oboru má totiž Míša Vranková skutečně co říct. Aby to nebylo jen o teorii, tak nám k tomu ještě vše rovnou demonstrovala na webu wppokec.cz. Na jediné části webu nenechala nit suchou a vězte, že pouštět se s Míšou do protiargumentace nechcete. Přístupnost má opravdu v malíku a my se pokusíme vše napravit. :-)))

Karel Dytrych

Druhou přednášku si vzal pod svá křídla kapitán podpalubí Freela i Váš Hosting Karel Dytrych. Ve své přednášce nám vysvětlil, na co si dát během výběru hostingu i samotné hostingové společnosti pozor a ukázal nám, jak hostuje svou datově náročnou aplikaci Freelo. Také nám povyprávěl vtipné příhody, které stály za založením firmy Váš Hosting i to, co zažil s určitými poskytovateli serverů.

Afterparty

Afterparty proběhla již klasicky v šíša baru Pillys. Tentokrát se nesla převážně v duchu networkingu. Jak jsme řekli, právě menší počet účastníků dovolil poznat některé zúčastněné mnohem blíž. Krom výborných dýmek jsme tak např. zjistili, jaké je prodávat kurzy v cizině a jak lze narazit na limity SimpleShopu, právě při prodeji v zahraničí. I to, že jsme u dýmky seděli s mistrem Evropy v karate. Je zkrátka vidět, že chodit na afterparty se opravdu vyplatí. V příjemné atmosféře jsme všichni kecali až do zavíračky.

Příští #4 Pokec

Další akce proběhne 9. 3. od 17:00, v ještě původních prostorách P-PINKu, tak přijďte, těšíme se na vás!

Program zveřejníme již brzy. Mezitím nás sledujte na Facebooku, ať vám nic neunikne. Už teď jsme například vykopli anketu o tématech přednášek na dalším pokecu, tak nezapomeňte hlasovat. :-)