WordPress Pokec Pardubice

#2 Pokec 10. 11. 2022

Už je tomu zhruba týden, co proběhl další pardubický Meetup. Tentokrát se v P-PINKU sešlo o něco méně účastníků (celkově 15), ale to nás nerozhodilo. Objevila se totiž spousta známých tváří z předchozí akce. To nám jen potvrdilo, že se první Pokec opravdu povedl a zrodilo se zdravé jádro pardubické WordPress komunity. A my věříme, že ještě poroste.

Program akce

Jako minule, i nyní proběhly celkem 3 přednášky. První byla zaměřená na WordPress nováčky, druhá se věnovala uživatelskému rozhraní webů a třetí byla o WooCommerce. Pojďme si to shrnout:

Petr Toman a instalace WordPressu

První vystoupil Petr Toman, webdesignér a jeden z organizátorů akce, se svým tématem – Jak nainstalovat WordPress a na co si dát pozor. Přednáška byla užitečná hlavně nováčkům, kteří si lámou hlavu se samotnou instalací WordPressu. Bohužel se na akci nesetkala s takovým úspěchem, jak se očekávalo. Úplní nováčci na Meetupu nebyli a tak se z tématu stala zajímavá diskuze a probíraly se časté “špeky” z praxe, na které zapomínají i ostřílenější uživatelé.

Materiály z Petrovy přednášky budou i tak přístupné a věříme, že si v nich každý najde to své.

Lubomír Takáč – UI (User Interface)

Lubomír Takáč je tvůrce webů a grafik. Připravil si přednášku na téma UI kvíz, aneb vnímejte webdesign prakticky, kde nejdříve uvedl trochu teorie a následně otestoval, co si účastníci z první části odnesli, připravil si na ně kvíz.

Martin Dostál a SimpleShop vs. e-commerce

Pokud neznáte Martina Dostála, je zakladatelem chytrého prodejního nástroje SimpleShop. Nejprve tedy vysvětlil, v čem jsou základní rozdíly oproti Woocommerce a následně se rozmluvil i o své vlastní firmě. Začal s tím, jak přemýšleli při vytváření svých dalších služeb (SimpleTicket a Vyfakturuj), jak se svými zaměstnanci pracují a otevřel diskuzi o nutné změně mentality provozovatelů e-shopů, kteří jej chtějí zadarmo. Nakonec jeho poutavá přednáška tak trochu přetáhla původně plánovaných 30 minut. Což ani sám Martin nečekal. :-) 

Afterparty

Na plánovanou Afterparty jsme se (o něco později) přesunuli do shisha baru Pillys. Dali jsme si vodní dýmku, vyjedli všechny panini :-)) a nadále pokračovali v zajímavých rozhovorech s dalšími účastníky akce. Kromě známého Adama Laity nás poctila návštěvou i WordPress programátorka Karolína Vyskočilová.

Materiály z přednášek

A nakonec to nejdůležitější. Nestihli jste dorazit na Meetup, a nebo si jen chcete připomenout některé informace z přednášek? Připravili jsme pro vás samostatnou stránku, kde si můžete veškeré materiály z jednotlivých akcí stáhnout. 

Na dalším Pokecu se setkáme 26. 1. 2023. Už teď připravujeme zajímavý program, takže se máte na co těšit. Nahlédnout do programu #3 Meetupu můžete již nyní.