WordPress Pokec Pardubice

#5 Pokec 11. 5. 2023

Poslední pardubický meetup s pořadovým číslem 5 již odvál čas, tak si pojďme shrnout, jak probíhal. :-)

Nové prostory přilákaly o něco méně účastníků, než je na Pokecu zvykem. Sešlo se nás celkem 7, a přestože je sedmička šťastné číslo, úsměv na rtech nám příliš nevykouzlilo. Nás to ale nerozhodí. Věříme, že s další akcí počet jen poroste. Nejspíš si musíme připomenout, proč se vyplatí dorazit. ;-)

  • S účastí se podílíš na něčem, co má smysl, a sice na rozvoji wordpressové komunity.
  • Potkáš nové lidi, kontakty z oboru se vždycky hodí.
  • I přednášející jsou normální lidé jako ty, můžeš s nimi pokecat naživo, spřátelit se.
  • Získáš know-how od lidí z oboru, co se vyznají.
  • Zabiješ dvě mouchy jednou ranou – něco se naučíš a ještě se u toho pobavíš, například máš šanci si s námi užít super vodnici na afterparty.

A teď zpět k tématu.

Jaký byl program?

Adam Laita – už zase ta mistrovská optimalizace obrázků

Adam oprášil téma optimalizace obrázků, na které napsal v roce 2019 dosti šťavnatý článek a který slavil úspěch na oficiálním webu české wordpressové komunity. Z vlastní zkušenosti víme, že jde o poměrně často diskutovaný, a v praxi nedostatečně řešený, problém. Proto jsme mu věnovali veškerý prostor na meetupu. Adam podrobně rozebral, co se od jeho posledního průzkumu (ne)změnilo, zdůraznil, na co se vyplatí u obrázků myslet a jak nejlépe lze optimalizovat jejich velikost.

Součástí jeho přednášky byl malý bonus, kvíz, z jehož výhry si mohli účastníci odnést knihu o základech WordPressu, na jejíž tvorbě se Adam podílel. Výherci kvízu byli nakonec 2, a proto Adam poskytnul ještě e-book knihy a výherci si to rozdělili. Pokud máte o knihu zájem, najdete ji například v Luxoru nebo na webu Grady.

Téma optimalizace bylo nakonec tak žádané, že se po přednášce volně přeneslo do diskuze mezi všemi účastníky a dostalo se až k obecné optimalizaci na WordPressu. Nebýt silné chuti na vodní dýmku, nejspíš tam diskutujeme ještě dnes. :-)))

Afterparty v shisha baru Pilly’s

Žádný z pardubických Pokeců by nebyl kompletní bez zakotvení v shisha baru Pilly’s. Stále více se totiž ukazuje, že právě afterparty působí na účastníky jako cukr na mravence. Nemůžou se jí nabažit. Aby taky ne, během afterparty jsme si užili chill u vodních dýmek a plynule navázali na předešlou rozjetou diskuzi. :-)

Červnový meetup je za dveřmi!

Další setkání proběhne zhruba za měsíc (zatím plánujeme 21. 6. 2023 od 17:00). Tentokrát se ponoříme do velmi ožehavého téma současnosti, a sice umělé inteligence. Jména přednášejících se dozvíte již brzy. Tak dorazte, bude to velký. :-)

Děkujeme všem účastněným a těšíme se na viděnou zase příště, ahooj!