WordPress Pokec Pardubice

#4 Pokec 9. 3. 2023

Máme za sebou další pardubický meetup. Nejvyšší čas si shrnout, jak proběhl. 🙂

Meetup proběhl v pořadí už po čtvrté, a to minulý týden 9. 3. 2023 v 17:00 přesně. Každý, kdo má rád WordPress, tak dorazil. A nebylo to málo lidí, celkově zhruba 14. 

Kdo nám tentokrát přednášel?

Honza Drábek – Bricks builder – Future is now!

Po úvodním představení si slovo převzal Honza Drábek, vývojář z Brna. Podrobně nás seznámil s hojně probíraným builderem Bricks, který, jak se potvrdilo, skutečně šlape na paty Elementoru nebo Oxygenu, v lecčems ho dokonce i předčí.

Vlastimil Ott – nástroje pro správu webu

Vlasta Ott nám názorně ukázal, s jakými nástroji na dostupnost, monitoring a údržbu webu rád pracuje a doporučil by je každému, kdo jakkoliv “fušuje” do webů. Spolu s tím jsme si poslechli několik ostrašujících historek, které s klienty ve své firmě WP-admin zažívá a jak na ně profesně reaguje.

Oba talky vydaly za dost času, proto jsme plánovaný networking s dotazy na přednášející nenásilně přesunuli až na afterparty, do šíša baru Pilly’s. A oproti původním setkáním se ukázalo, že šíša je dobrá vábnička na to, jak zůstat na Pokecu co nejdéle.

Materiály z přednášek

Pokud jste z jakéhokoliv důvodu nemohli dorazit, nic se neděje. Martin Fučík nám celé setkání natočil (děkujeme!), takže klasické prezentace si můžete rovnou spojit s videozáznamem, jako byste ve výsledku vůbec nechyběli. :-) Mějte ale prosím strpení, jen, co ho Martin sestříhá, zveřejníme ho na webu.

Co nás čeká na dalším meetupu?

Adam Laita si pro vás připraví dlouhou přednášku na téma “Mistrovská optimalizace obrázků”. Protože je to velmi obšírné téma, bude přednáška pouze 1, aby byl dostatečný prostor pro všechny dotazy. Následně můžeme plynule navázat networkingem k celkové optimalizaci WP.

Zároveň už nyní můžete hlasovat o tom, co byste rádi slyšeli na dalších meetupech. Zajímá vás obsah? SEO? Vývoj? Bezpečnost? Fantazii a nápadům se meze nekladou.

Přidejte se na dubnovou šíšu

Chcete pokecat (nejen) o WordPressu? Nebo se zeptat lidí z oboru či samotného organizátora na cokoliv, co vás zajímá a ještě si k tomu užít fajn vodnici? Přidejte se na WP-šíšu. Neformální setkání “WordPressářů” nejen z pardubické komunity. Sledujte náš web, datum setkání zveřejníme brzy.