WordPress Pokec Pardubice

#1 Pokec 13. 10. 2022

Ve čtvrtek 13. 10. se od 17 hodin konalo vůbec první setkání v Pardubicích. Marketéři, vývojáři a další fanoušci WordPressu se setkali v prostorách partnera akce podnikatelského inkubátoru P-PINK, situovaném v centru Pardubic.

Tímto chceme poděkovat všem, kteří se jej zúčastnili a těšíme se na další shledání zase za měsíc!

A jaký byl program?

Jako obvykle se akce dělila na dvě části. První část byla věnovaná přednáškám a případným dotazům přednášejícím a v druhé části se rozjela volná zábava, networking ideální pro navázání kontaktů mezi účastníky. Podpořit Pardubice přijeli i další velmi známí členové komunity – Adam Laita a Borek Bernard.

Mirek Rohlíček

Blok přednášek odstartoval Mirek Rohlíček. Mirek designuje weby přes 7 let a s účastníky se podělil o své zkušenosti s tvorbou webů pomocí builderů. Nejprve uvedl trochu teorie a následně přešel na příklady použití konkrétních builderů v praxi. 

Martin Fučík

Následně si převzal slovo Martin Fučík, odborník na SEO. Představil pár tipů a triků, jak optimalizovat obsah, aby byl vskutku SEO friendly. Pro názornou ukázku si zvolil toho nejlepšího pomocníka – Marketing miner.

Vláďa Smitka

Třešničkou na dortu byl Vláďa Smitka se svou přednáškou o bezpečnosti webů. Kdo zná Vláďu ví, že právě bezpečnost je jeho vášeň a dokáže o ní mluvit hodiny. Kromě toho, že vysvětlil, kde všude se bezpečnost (ne)řeší, ukázal účastníkům jak nastavit jeden z nejznámějších a nejpoužívanějších pluginů na bezpečnost – Wordfence. Bonusem pak byla ukázka sbírky scriptů z vlastního repozitáře, které mu pomáhají s řešením všelijakých zapeklitostí právě v otázce bezpečnosti.

Rozšiřte pardubickou WordPress komunitu 

Jako v ostatních městech, je i v Pardubicích cílem vybudovat silnou komunitu. Komunitu, kterou spojuje nejeden zájem – vzdělávání, navazování kontaktů a zároveň jeden společný jmenovatel – WordPress. Chceme se pravidelně scházet, zlepšovat se, debatovat a hlavně navazovat nová přátelství, tak se přidejte také.

A kdo ví, třeba vás prostory P-PINKU osloví a budeme se tam setkávat i v rámci coworkingu.